Jak stahovat aplikace

Váš smartphone je jenom tak chytrý, jak chytré si do něj nainstalujete aplikace. Těch jsou k dispozici miliony. Od těch hloupých, přes zábavné až pro užitečné. Jejich instalace do telefonu není nic složitého, takže se nelekejte. Pokud si ale nevíte s instalací rady, je tady náš návod - jen si vyberte operační systém, jímž váš telefon disponuje. Zbytek si už ukáže hezky krok za krokem.

1. Otevřete App Store

Ačkoliv v App Store najdete spoustu aplikací, které jsou placené, zároveň jsou tam tisíce aplikací ke stažení zcela zdarma. Tyto aplikace však mohou být jenom ukázkovou verzí aplikací, které jsou se všemi svými funkcemi normálně placené.

iphone

2. Přihlaste se pomocí svého Apple ID

Abyste mohli stahovat aplikace z App Store, potřebujete platné Apple ID. To si můžete vytvořit následujícím způsobem a to i bez nutnosti vlastnit platební kartu.

iphone

3. Hledejte svojí aplikaci

V App Store najdete celou řadu kategorií, do kterých jsou jednotlivé aplikace začleněny. Přímo na hlavní stránce App Store uvidíte aplikace doporučované týmem Apple, které by vás mohly zajímat. Pokud chcete nějakou aplikací najít, můžete listovat v jednotlivých kategoriích, které vás zajímají, případně můžete využít vyhledávání. Aplikace, které jsou ke stažení zdarma, mají u sebe uveden nápis “ZDARMA“ nebo “FREE“. Případně je na tomto místě uvedena cena, kterou budete muset za aplikaci zaplatit.

iphone

4. Klepněte na aplikaci, abyste o ní zjistili více

V okamžiku, kdy najdete aplikaci, kterou chcete, můžete na ní klepnout prstem a v novém okně se vám otevřou další podrobnosti. Tady uvidíte, jestli je mobilní aplikace či hra vhodná pro uživatele daného zařízení, případně zda aplikace obsahuje mikrotransakce – nákupy přímo z aplikace.

Pokud aplikace obsahuje mikrotransakce, jejich seznam je součástí popisku aplikace. Ještě před instalací tak můžete zjistit, jaké další nákupy bude aplikace vyžadovat. Některé aplikace, které jsou zdarma, totiž všechny svoje funkce získají až po nutnosti dodatečných nákupů.

iphone

5. Klepněte na tlačítko "ZDARMA"

Pokud máte o aplikaci zájem, můžete kliknout na tlačítko "ZDARMA" a to změní svůj název na "INSTALOVAT".

iphone

6. Klepněte na tlačítko "INSTALOVAT"

Po klepnutí na tlačítko "INSTALOVAT" se začne aplikace stahovat do vašeho telefonu. Je možné, že bude App Store vyžadovat potvrzení instalace vaším heslem. Zadejte jej tedy do příslušné kolonky. Jakmile se aplikace stáhne a nainstaluje, objeví se na úvodní obrazovce mezi ostatními ikonami.

Pokud je vaše zařízení nastaveno, že má aplikace stahovat pouze přes připojení k internetu skrze WiFi, bude možné aplikace stáhnout, až se k nějaké WiFi připojíte. Některé aplikace jsou příliš velké a mohli by vyčerpat váš datový limit.

iphone

1. Spusťte aplikace Obchod Play

Najděte v telefonu aplikaci s názvem Obchod Play a klikněte na její ikonu. Abyste mohli aplikace z Obchodu Play stahovat nebo kupovat, musíte mít platný účet u Googlu, přes který se do Obchodu přihlásíte. Pokud chcete aplikace i kupovat, musíte mít v rámci účtu i zadanou platební kartu.

android

2. Vyhledávání aplikací

Po spuštění Obchodu Play jste na hlavní stránce, která vám zobrazuje nově aktualizované aplikace nebo aplikace, které by vás mohly zajímat. Pokud chcete nějakou aplikaci vyhledat, klikněte na ikonu lupy v pravém horním rohu. Po kliknutí by vám měla vyjet klávesnice, skrze kterou zadáte hledaný výraz.

android

3. Napište název aplikace, kterou chcete najít

Stiskli jste tlačítko s lupou, vyjela klávesnice a přes ní jste zadali název toužené aplikace. Výsledkem je seznam aplikací, které Google vyhodnotil jako nejbližší vašemu požadavku. Bohužel, ne vždy to musí nutné odpovídat tomu, co jste zadali. Obzvláště nové aplikace, které jsou v Obchodě Play krátce, mohou být v seznamu velmi nízko.

android

4. Klikněte na ikonu aplikace, kterou chcete nainstalovat

Našli jste, co jste hledali? Výborně! Nyní klikněte na ikonu aplikace a tím se dostanete do jejího profilu. Tam uvidíte počet stažení, hodnocení uživatelů, komentáře, obrázky, videa i podrobný popisek, co aplikace umí.

android

5. Klikněte na tlačítko "Instalovat"

V pravé části displeje uvidíte zelené tlačítko "Instalovat". Pokud na něj ťuknete prstem, aplikace se brzy začne automaticky stahovat a instalovat do vašeho zařízení.

android

6. Stiskněte "PŘIJMOUT"

Ještě než se aplikace začne instalovat, budete seznámení s tím, jaká vyžaduje oprávnění. Každá aplikace vyžaduje něco trochu jiného, přičemž míra oprávnění ovlivní, k jakým datům může mít aplikace ve vašem telefonu přístup. Některé nevyžadují v podstatě nic, jiné chtějí telefonní kontakty, textové zprávy, přístup k fotkám… Vždy pečlivě dbejte na to, jestli daná aplikace nevyžaduje povolení až je to podezřelé – pak doporučujeme aplikaci neinstalovat. Pokud oprávnění přijdou rozumná, stiskněte tlačítko "PŘIJMOUT".

android

7. Instalace proběhla úspěšně

Staženou a nainstalovanou aplikaci najdete mezi ikonami ostatních aplikací. Pokud jí tam nalézt nemůžete, je možné, že jste v zařízení neměli dostatek volného místa, případně máte nastaveno stahování aplikací jen a pouze přes WiFi připojení k internetu. O obou těchto stavech byste měli být informování speciálním upozorněním.

1. Otevřete si Windows Phone Store

Na svém telefonu s operačním systémem Windows Phone najděte ikonu pro aplikaci Windows Phone Store – je na ní obrázek nákupní tašky. Abyste mohli v rámci Windows Phone Store aplikace stahovat, potažmo nakupovat, musíte mít zařízený Live účet, případně jej musíte mít spárovaný se svojí platební kartou. Pokud Live účet nemáte, aplikace Windows Phone Store vám jej pomůže založit.

windows

2. Vyhledávání aplikací

Windows Phone Store vám nabídne podobně jako ostatní obchody na ostatních platformách doporučené aplikace nebo třeba nejlepší aplikace, které jsou zdarma. Pokud máte jasno a víte, jakou aplikaci chcete, klikněte dole na ikonu lupy

windows

3. Vyberte aplikaci, kterou chcete nainstalovat

Po zadání výrazu do vyhledávání se vám objeví výpis aplikací. Vyberte si tu, o kterou máte zájem a klikněte na ní prstem. Tím se dostanete do jejího profilu, kde najdete všechny další podrobnosti jako informace, obrázky či hodnocení ostatních uživatelů.

windows

4. Klikněte nainstalovat

Pokud si chcete aplikaci nainstalovat, klikněte na tlačítko „Instalovat“ v levém dolním rohu. Tím se začne aplikace stahovat do vašeho telefonu.

windows